Zaznacz stronę

To jest przykładowa strona. Strony są inne niż wpisy na blogu, ponieważ nie tylko znajdują się zawsze w jednym miejscu, ale także pojawiają się w menu witryny (w większości motywów). Większość użytkowników zaczyna od strony z informacjami o sobie, która zapozna ich przed odwiedzającymi witrynę. Taka strona może zawierać na przykład taki tekst:

Cześć! Za dnia jestem kurierem rowerowym, nocą próbuję swoich sił w aktorstwie, a to jest moja witryna. Mieszkam w Krakowie, mam wspaniałego psa który wabi się Reks i lubię piña coladę (oraz spacery, gdy pada deszcz).

…albo coś takiego:

Firma XYZ Doohickey została założona w 1971 roku i od tamtej pory dostarcza społeczeństwu dobrej jakości gadżety. Znajdująca się w Gotham City XYZ zatrudnia ponad 2000 osób i robi niesamowite rzeczy dla społeczności Gotham.

Jako nowy użytkownik WordPressa, powinieneś przejść do swojego kokpitu aby usunąć tę stronę i stworzyć nowe z własną treścią. Dobrej zabawy!

 

To treść wypełniająca. Jej głównym atutem jest to, że jest. Choć nie ma walorów merytorycznych, to świetnie symuluje tekst właściwy, który pojawi się tutaj wkrótce. Daje wrażenie gotowej strony internetowej z tekstami przedstawiającymi ofertę i przybliżającymi firmę, produkt czy inny temat strony, na której się znajduje.

Tekst wypełniający jest ważnym elementem powstającej strony. Nie odwraca uwagi od jej formy, a sprawia, że przyjmuje ona kształt gotowej witryny WWW. Takie rozwiązanie jest uniwersalne i neutralne. Fakt ten pozwala na wykorzystanie go praktycznie na każdej nowobudowanej stronie internetowej.